כתבה בעיתון ירושלים - Haute Couture 2011

 

מיכל אזולאי ושרית אבו מהמעצבות המובילות בישראל, אשר שימשו מודל לגל החדש של המעצבות, בחרו לצלם את קטלוג 2011 במוזיאון ליהדות איטליה ע"ש א.ש. נכון בירושלים.

 

המעצבות, אשר עיצוביהן נמכרים גם בבוטיקים יוקרתיים ברחבי העולם שואבות השראה מעיר הבירה ירושלים, ניזונות מיופייה ודבר זה ניכר בעיצוביהן.

 

מיכל ושרית, מה תוכלו לחדש לנו השנה בתחום שמלות הכלה?

 

השנה ההשפעה האירופאית תוביל את התחום והסגנון יהיה בעיקר וינטאג', פשוט חגיגה לעיניים. הקולקציה שעיצבנו מתחלקת לשתי אסכולות עיקריות:

 

האסכולה האיטלקית-אם יורשה לומר, האסכולה החדשנית ביותר אשר מתאפיינת במשחקי בדים נשפכים: שיפונים, תחרות סולטיס, תחרות סוטאז' עם כמות בד נדיבה. משחקי הבדים המעניקים לגוף מראה רך ושובב. משחקי הבדים מתאפיינים בגזרות א- סימטריות, במחשופי גרייס קלי וסטרפלס.

 

הנפילה הרכה של הבדים נותנת לגוף מראה ארוך וצר ולכלה הרגשה נוחה, שונה ומיוחדת.

 

האסכולה הצרפתית- אסכולה זו מתאפיינת בבדים טבעיים, משי פראי בגווני שמנת, לבן חלבי וכמובן תחרות צרפתיות. הבדים הללו וצלליות מן העבר יצרו מראה שכונה בפי מעצבי העל הצרפתים "שמלות ענתיקה", אשר מוכרות היום כ- שמלות וינטאג'.

 

משחקי בדים, קפלים כיווצים ומחשופים מתקופת "הברוק" וה- "רוקוקו" המשתלבים בגזרות מחמיאות המבליטות את יתרונות הגוף הנשי. כמו-כן המחוכים המלווים אותנו גם השנה הפכו להיות רכים ונוחים יותר, אך עדיין מדגישים ומחטבים את קווי הגוף.

 

ממש הבאתן את אירופה לירושלים?

ההשפעה אמנם אירופאית אבל הניחוח היה ונשאר ירושלמי- ישראלי.

לכל כלה יש טעם ייחודי משלה וחשוב להקפיד שהעיצוב העכשווי יותאם לגזרה הספציפית, לאופי הייחודי ולסגנון האישי של כל כלה וזאת המומחיות שלנו.

054-2533299